Відділення екстренної (невідкладної) медичної допомоги

Відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги є складовою частиною КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері”, яке в цілодобовому режимі забезпечує надання екстреної медичної допомоги пацієнтам, доставленим бригадами екстреної медичної допомоги, чи іншими особами, та пацієнтам, які звернулися за наданням такої допомоги, чи іншої невідкладної медичної допомоги особисто. Відділення функціонує з січня 2014 року.


Забезпечення    відділення   медичним   обладнанням   та матеріалами,   м’яким    інвентарем   та    технічними    засобами здійснюється   згідно   з  табелем  оснащення  в  межах  кошторису лікувально-профілактичного закладу.

Завданнями відділення є:

1. Цілодобовий прийом пацієнтів, їх реєстрація та надання їм екстреної (невідкладної) медичної допомоги згідно з протоколами надання такої допомоги, затвердженими МОЗ.

2. Проведення сортування при масовому надходженні пацієнтів до лікарні.

3. Обстеження та санітарна обробка пацієнтів і направлення їх до профільних відділень лікарні     згідно зі встановленим діагнозом для подальшого стаціонарного лікування.

4. Подання інформації до відповідних органів, служб і установ у випадках, передбачених законодавством України.

Відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги розташовується на першому поверсі лікарні, має необхідну кількість приміщень та кабінетів, зонованих за функціональним призначенням, які забезпечують виконання його завдань і функцій, використовує в разі необхідності потужності та штат діагностичних структурних підрозділів лікарні , та залучає лікарів, що чергують у профільних відділеннях лікарні в цілодобовому режимі.

З метою забезпечення надання екстреної (невідкладної) медичної допомоги, проведення обстеження, уточнення діагнозу, динамічного спостереження та короткострокового лікування у відділенні виділено 6 ліжок в складі загального числа звичайних ліжок лікарні.

Відповідно до покладених завдань відділення виконує такі функції:

 1. Прийом пацієнтів, доставлених бригадами екстреної медичної допомоги, або тих, які звернулися безпосередньо до відділення за направленням лікарів або самостійно, полягає в:
  1. наданні пацієнтам екстреної (невідкладної) медичної допомоги в обсязі, передбаченому існуючими протоколами;
  2. підтриманні функцій життєво важливих органів і систем пацієнта до госпіталізації у профільне відділення лікарні;
  3. проведенні необхідних діагностичних маніпуляцій згідно з існуючими протоколами;
  4. ізоляції інфекційних хворих у боксоване приміщення;
  5. ізоляції хворих з гострими психічними розладами у спеціальне приміщення;
  6. проведенні санітарної обробки пацієнта;
  7. реєстрації пацієнтів та оформлення медичної документації;
  8. вирішенні питання про подальшу госпіталізацію хворих до профільних відділень лікарні, направлених на госпіталізацію лікарями поліклінік та інших лікувально-профілактичних закладів;
  9. направленні пацієнтів, яких доставлено до відділення, або які звернулись особисто і не потребують подальшої госпіталізації, на амбулаторне лікування.
 2. Забезпечення, згідно діючих договорів, укладених за участі КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері”, щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів фахівцями з базовою та неповною вищою медичною освітою.
 3. Забезпечення проведення медичного обстеження громадян, доставлених для огляду на предмет вживання алкоголю та встановлення алкогольного та наркотичного сп’яніння, при наявності направлення уповноваженої особи Національної поліції, з залученням лікарів-спеціалістів.