В Україну насувається третя хвиля пандемії Covid-19

Україні слід готуватися до третьої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19. ВООЗ минулого тижня вже заявила про збільшення випадків захворювання в усьому світі і пов’язує це з поширенням штаму «Дельта», який значно легше передається, ніж інші штами.

Вперше штам «Дельта» ідентифікували в грудні минулого року в Індії. А вже у липні його зафіксували в 111 країнах і за прогнозами ВООЗ за кілька місяців він стане домінуючим у світі.

Індійський штам COVID-19 більш агресивний, ніж британський — ризик госпіталізації в разі зараження «Дельта» вищий в 2,26 раза, а реанімації — в 1,45 раза.

Як уберегтися від нового штаму «Дельта»?

Імунітет зменшує шанси зараження вірусом;

1. потрібно вакцинуватися, поки все відносно спокійно, особливо неімунним та людям із груп ризику;

2. після вакцинації протягом першого тижня необхідно посилити засоби індивідуального захисту: уникати людних місць і носити маски;

3. слід вести здоровий спосіб життя: дотримуватися правильного харчування та повноцінного сну.

Вакцинація може врятувати українців від стрімкого поширення штаму «Дельта».

МОЗ нагадує, що вакциновані громадяни можуть уникнути важкого перебігу коронавірусної хвороби та врятувати життя. Як показує статистика в США станом на 16 липня, понад 97% госпіталізованих людей з COVID-19 були невакциновані.

Експерти зазначають, що вакцини дієві також проти штаму «Дельта».

Наразі щеплення проти COVID-19 доступне:

▪️ у пунктах щеплення;

▪️ у центрах масової вакцинації;

▪️ за допомогою мобільної бригади (понад 50 людей).

Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19: https://list.covid19.gov.ua/