В КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері” пройшов “день донора”.

04 лютого 2021 року на базі КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері” пройшов день донора. Забір крові здійснювався виїзною службою заготівлі донорської крові КНП ХОР “Обласний центр служби крові”. На заклик “Здай кров врятуй життя!” відгукнулось близько п’ятдесяти небайдужих мешканців нашого міста.

Цікаво, що поняття «донор» («donare») в перекладі з латинської означає «дарувати». Це дуже символічно, адже, дійсно, віддаючи свою кров, донор не просто дарує її іншим людям, але ще і дарує реальний шанс на здоров’я і на збереження життя.

Щоб донорська кров була доступна завжди і скрізь, де вона необхідна, її має регулярно добровільно і безоплатно здавати достатня кількість здорових людей. Переливання крові часто потребують жінки з ускладненнями вагітності, діти з тяжкою анемією, жертви ДТП, травм внаслідок нещасних випадків або природних катастроф, усі, кому призначено складні медичні процедури і хірургічні операції. Крім того, донорська кров потрібна для регулярного переливання людям, які страждають такими захворюваннями, як таласемія та серповидноклітинна анемія, а також для приготування таких продуктів, як фактори згортання крові для людей, хворих на гемофілію.

Адміністрація КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері” виражає велику подяку нашим донорам за їх небайдужість, самопожертву, людяність і розуміння.