Обережно — сонце !

Довгоочікуване літо: сонце радує своїми променями з ранку до вечора. Сонце може бути нам як другом, так і ворогом. Регулярні сонячні ванни позитивно впливають на наш організм. Вони сприяють покращенню обміну речовин та складу крові, підвищують загальний тонус. Але передозування навіть самих корисних ліків є шкідливим. Занадто тривалий час перебування на сонці може стати причиною виникнення ряду захворювань.Тому просимо всіх прочитати цю публікацію і прислухатися до рекомендацій, адже це не просто якась дрібниця, а дуже серйозна проблема.

Ультрафіолетові промені найбільш небезпечні для шкіри, між 10 і 16 годинами дня, коли випромінювання найбільш сильне. У цей час краще уникати перебування під сонячними променями. Значна частина ультрафіолетових променів здатна проникати крізь тонкий шар хмар і навіть крізь легкий одяг. Тому навіть у хмарний день варто подумати про захист вашої шкіри. Доведено, що сонячні опіки провокують розвиток злоякісних захворювань шкіри. Найбільш небезпечним і поширеним видом раку шкіри є меланома. Як виявилося, 5 разів отриманий сонячний опік підвищує ризик виникнення меланоми на 80%. Особливо небезпечний сонячний опік для молодих людей у віці від 15 до 20 років.

Сонячний опік — це в прямому розумінні опік шкіри, який з’являється внаслідок надмірно тривалого перебування під впливом прямих сонячних променів. Найголовнішою умовою профілактики сонячних опіків є зменшення часу перебування під сонячними променями, застосування сонцезахисних засобів (кремів, спреїв) людьми зі світлою шкірою, носіння головних уборів. Слід правильно користуватися сонцезахисними засобами — наносити їх строго за 20 хвилин до виходу з дому, після плавання у воді і перед тривалими прогулянками на відкритій місцевості. Помилкова думка, що досить закрити пошкоджені місця одягом.

Якщо крем не допоміг і Ви все-таки обгоріли, прийміть холодну ванну або змочіть обпалені місця вологою тканиною. Змастіть місця почервоніння заспокійливими засобами – охолоджена «Термальна вода», спрей «Пантенол».

Ні в якому разі не приймайте після засмаги гарячі ванни. Верхній роговий шар шкіри від цього висушується і швидка втрата вологи забезпечена. Якщо відчуваєте нудоту, озноб, підняття температури, появу міхурів, загальну слабкість, інтенсивний свербіж, обов’язково зверніться до лікаря.

Адміністрація КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері” бажає вам приємного відпочинку.