На базі Ізюмської ЦМЛ “Піщанської Богоматері” працює сучасний ендоскопічний кабінет по дослідженню шлунково-кишкового тракту

Комунальне некомерційне підприємство Ізюмської міської ради “ Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері” нагадує нашим мешканцям що в нашій лікарні проводиться сучасні ендоскопічні дослідження шлунково-кишкового тракту.

У нашому закладі використовується ендоскопічна система нового покоління, призначена для раннього діагностування раку, поліпозу, гастриту, виразкової хворобі, хвороби Крона та інше . Апарат складається з багатофункціонального колоноскопа, ендоскопа та монітора й системи аналізування даних.

Кто потребує в дослідженні шлунково-кишкового тракту ?

Фіброгастроскопіюпроводять при наявності болю, дискомфорту в животі, при печії, особливо якщо це відбувається вночі. Біль та печія вночі — це перші ознаки гастриту або навіть виразки шлунку чи дванадцятипалої кишки. У такому разі зверніться до гастроентеролога, щоб він оглянув вас та за потреби призначив ендоскопію.

Після 50 років колоноскопію роблять для профілактики. Якщо в родичів є онкологічні захворювання, дослідження потрібно зробити навіть у більш ранньому віці. Частоту подальших досліджень визначить лікар після першого обстеження.

Це пов’язано з тим, що після 50 років збільшується ризик онкологічних утворень. Онкологічні утворення товстого кишківника посідають друге місце за поширеністю.

Поліпи й ранні стадії пухлин жодним чином не проявляються. Тільки профілактичні обстеження дозволяють на ранніх стадіях виявити ці утворення та видалити їх ендоскопічно без великої операції.

Що потрібно щоб пройти фіброгастроскопію або колоноскопію ?

Для того , щоб безкоштовно пройти це обстеження вам потрібно звернутись до свого сімейного лікаря або до лікуючого лікаря та при наявності скарг чи інших показань отримати електронне направлення на необхідне вам дослідження.