14 червня 2021 року – Всесвітній день донора крові

Всесвітній день донора крові відзначається щороку 14 червня згідно рішення 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я (2005 р.) в Женеві. Ініціаторами його проведення виступають міжнародні організації – Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародна федерація Червоного хреста та Червоного півмісяця, Міжнародна федерація організацій донорів крові і Міжнародне товариство по переливанню крові, які закликають людей до добровільної та безкоштовної здачі крові.

В цей день ми висловлюємо подяку людям, які добровільно і безоплатно здають кров, необхідну для порятунку людського життя, і підвищуємо обізнаність про необхідність регулярного донорства крові для того, щоб забезпечити всім особам і громадам своєчасний доступ до безпечних та якісних продуктів донорської крові, що є невід’ємною частиною загального охоплення населення медичною допомогою і одним з ключових моментів ефективної системи охорони здоров’я.

Переливання компонентів та препаратів крові щорічно сприяє порятунку мільйонів людських життів. Завдяки переливанню можна продовжити й зробити більш якісним життя пацієнтів, що страждають від загрозливих для життя станів, а також підтримувати складні медичні та хірургічні втручання. Переливання компонентів та препаратів крові необхідно також для збереження здоров’я матері і дитини та під час антропогенних і стихійних лих.

Донорство крові — важлива місія кожного члена суспільства. Крилатий вислів «брати по крові» означає, що людина або врятувала життя, або зробить все, щоб врятувати його в майбутньому. По відношенню до донорства, це не пишномовні слова, а щира правда і сенс цієї дії.

Статистичні дані свідчать, що кожна четверта людина у світі протягом життя потребує донорської крові чи компонентів та препаратів з неї.
Донорство – це почесно та корисно для здоров’я! Це твердження базується на багаторічному досвіді медиків. . За даними ВООЗ у людей, які постійно здають кров, тривалість життя довша у середньому на 5 % від середньостатистичної людини. Цьому сприяє активізація системи кровотворення і регулярна стимуляція імунної системи. В організмі людини міститься до 5,5 л крові. За один раз у донора забирається лише 450 мл крові, яка досить швидко поновлюється. Донорами може бути 15 % населення, але реально регулярно

здають кров набагато менше. Щодня, у світі сотням пацієнтів необхідне переливання компонентів і препаратів донорської крові, багато з яких діти, хворі на онкогематологічні захворювання. Сьогодні не можна розглядати донорство як виключно медичне явище.

Добровільне і безоплатне донорство — це вміння робити добро

і дарувати життя людям, які зазнали лиха !!!

Донорство — це певна ідеологія. Ідеологія безкорисливості, доброти, небайдужісті. Ідеологія здорового життя.
Подаруй життя людині! Стань донором! Пам’ятай, буди донором почесно!

Безпечна кров і її продукти і послуги з їх переливання є важливою складовою медичної допомоги та громадської охорони здоров’я.

Пам’ятайте!

Бути донором – почесна і благородна справа !!