1 грудня — Всесвітній день боротьби зі СНІДом!

Хвороба з назвою СНІД прогресує щороку та забирає життя мільйонів людей. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей. На планеті 40 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ. Хвороба СНІД викликається ВІЛ — вірусом імунодефіциту людини. Інфікованих людей називають ВІЛ-позитивні. Проте лише кінцева стадія хвороби називається СНІД — Синдром набутого імунодефіциту людини.

Станом на 26.11.21р в Ізюмській ТГ зареєстровано 161 випадки ВІЛ — інфікованих пацієнтів, з них 31 хворих мають 4 клінічну стадію(СНІД). 126 осіб були заражені статевим шляхом та 26 парентеральним шляхом. На обліку стоять 9 дітей, з яких у 3 підтверджено ВІЛ , а у 6 в фазі підтвердження. 72 особи знаходяться на анти-ретровірусной терапії.

Дуже важливо знати, як передається ВІЛ, і, як від нього захиститися.

ВІЛ передається трьома чітко визначеними шляхами:

1.ВІЛ може передатися при незахищеному статевому контакті, якщо один із партнерів є носієм. Тому необхідно захищатися і користуватися презервативами.

2.ВІЛ може передаватися через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців під час прийому наркотиків, брудні голки, пірсинг, татуювання. Тому вкрай важливо використовувати одноразові голки та леза.

3.ВІЛ може передаватися від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годування груддю. Використовування противірусних препаратів зменшує ризик передачі ВІЛ від матері до дитини.

Перелік груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.

  1. Споживачі ін’єкційних наркотиків, та їх сексуальні партнери.
  2. Особи, які надають сексуальні послуги за винагороду та їх сексуальні партнери.
  3. Чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками.
  4. Статеві партнери чоловіків, які практикують секс з чоловіками.

Наступні твердження є істинною правдою:

1.Шкіра нездоланний бар’єр для ВІЛ.

2.Такі комахи, як комарі, не переносять ВІЛ.

3.Можна торкатися, обніматися, цілуватися із ВІЛ-позитивною людиною, можна носити одяг ВІЛ-позитивної людини.

4.Можна користуватися предметами та пристроями, туалетом, душем, білизною разом із ВІЛ — інфікованою людиною.

5.ВІЛ не можна вдихнути, не має його в сльозах, поту, слині, не можливо заразитися доторкнувшись до зараженої людини.

Знати — означає упередити!

Тести — єдина можливість виявити чи заражена ВІЛ людина чи ні. ВІЛ-тест який здійснюється через простий аналіз крові, допомагає виявити ВІЛ за декілька років до того, як розів’ється СНІД . В Ізюмі при КНП «ЦМЛ Піщанської Богоматері» створений кабінет «Довіра» для анонімної та безкоштовної консультації, де є можливість пройти ВІЛ — тест.

Знання про наявність хвороби дає можливість своєчасно почати відповідне лікування та попередити її розвиток і прогресування

ВІЛ-інфікований — ти не самотній!

ВІЛ може торкнутися кожного. ВІЛ-позитивна людина має право: вести особисте життя, мати друзів, одержувати інформацію і освіту. Людина має право жити!

За більш детальнішою інформацією, або з приводу проходження тестування на ВІЛ, звертайтесь до лікаря кабінету «Довіра» КНП «ЦМЛ Піщанської Богоматері» за адресою: м.Ізюм, вул.Залікарняна/Пров.Залікарняний 5/4