Акушерсько-гінекологічне відділення

Одним із підрозділів КОМУНАЛЬНОГО НЕКОМЕРЦІЙНОГО ПІДПРИЄМСТВА Ізюмської міської ради “ЦЕНТРАЛЬНА МІСЬКА ЛІКАРНЯ ПІЩАНСЬКОЇ БОГОМАТЕРІ” є акушерсько-гінекологічне відділення, в якому надається спеціалізована допомога жіночому населенню міста та району, вагітним, роділлям, новонародженим в об’ємах регламентованих протоколами надання медичної допомоги ІІ рівня.

На даний час висококваліфіковані лікарі- акушер-гінекологи працюють на благо жіночого здоров’я, допомагають малюкам з’явитися на світ.

У відділенні працюють 7 акушерок, 10 медичних сестер і 17 молодших медичних сестер з догляду за хворими.

Акушерсько-гінекологічне відділення складається з: пологового залу, сімейного пологового залу, які оснащені кріслом і ліжком трансформерами відповідно, палат сумісного перебування матері і дитини; палата патології вагітних; палати інтенсивної терапії для новонароджених; реанімаційним блоком для новонароджених з підігрівом, кювезом, фетальним кардіотокографом, апаратом ШВЛ, лампою фототерапії, ліжечком для новонароджених з підігрівом, пеленальними столами, пульсоксиметром, електровідсмоктувачами для дорослих та новонароджених, реанімаційними наборами , переносним доплером, інфузоматом, електронними вагами.

Проводиться політика грудного вигодовування, спільного перебування матері та дитини, 90% пологів проводяться за підтримкою партнерів, здійснюються заходи щодо профілактики внутрішньолікарняних інфекцій у відділенні.

Також у відділенні надається якісна, цілодобова, невідкладна медична допомога жінкам з гострими і хронічними захворюваннями, які скеровуються в лікарню медичними установами, доставляються каретами невідкладної швидкої допомоги або звертаються самостійно.

Основними напрямками діяльності гінекології є:

  • Надання стаціонарної гінекологічної допомоги жінкам різних вікових груп з патологією статевої системи та вагітним з ускладненим перебігом вагітності у термінах до 22 тижнів згідно з «Нормативами надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги».
  • Проведення своєчасної діагностики, консервативного та оперативного лікування захворювань репродуктивної системи у жінок відповідно до «Нормативів надання стаціонарної акушерсько-гінекологічної та неонатологічної допомоги».
  • Забезпечення надання пацієнтам невідкладної гінекологічної допомоги у режимі 24/7.
  • Забезпечення пацієнтів кваліфікованою анестезіологічною та реанімаційною допомогою.
  • Впровадження нових, сучасних методів діагностики, лікування та профілактики гінекологічних захворювань, патологічного перебігу вагітності.
  • Проведення цитологічного скринінгу на патологію шийки матки усіх пацієнтів, які звернулися за медичною допомогою вперше за звітний рік.
  • Діагностика та лікування усіма сучасними доступними засобами патології шийки матки.
  • Здійснення заходів щодо профілактики внутрішньолікарняних інфекцій у відділенні.

Лікарі володіють всіма методами хірургічного лікування жінок в гінекологічній практиці. Операції на жіночих статевих органах проводяться ургентно при невідкладних станах, травмах статевих органів і планово за показаннями.

Лапаротомні операції проводяться з приводу доброякісних пухлин додатків, матки, позаматкових вагітностях, розривах кіст яєчників. Виконуються екстирпація матки, надпіхвова ампутація матки, консервативне видалення міоматозних вузлів, а також при позаматковій вагітності та інші. Також виконуються оперативні втручання при доброякісних захворюваннях шийки матки методами електроконізації. Проводяться оперативні втручання з приводу кіст зовнішніх статевих органів.